Sınırlarımızdaki Dram Tüm Dünya’ya Anlatılmalı

Sınırlarımızdaki Dram Tüm Dünya’ya Anlatılmalı

27 Mart 2020 0 Yazar: SADKOMPR

SADKOM  / STRATEJİK ARAŞTIRMA, DÜŞÜNCE VE KOORDİNASYON DERNEĞİ

BASIN BİLDİRGESİ

SINIR KAPILARINDA YAŞANAN DRAM TÜM DÜNYAYA ANLATILMALI

“AB’nin Yunanistan ve Bulgaristan’a destek açıklamasının ardından T.B.M.M.’ nin hızlı aksiyon alarak Yunanistan ve Bulgaristan sınırlarında yaşanan drama dair sınır kapısının önünde bir araya gelerek ortak bir basın açıklaması yapması ve dünyanın dikkatini buradaki insanlık dramına çekmeleri gerekmektedir.”

Bilindiği üzere Avrupa Birliği bugün Yunanistan ve Bulgaristan sınırlarına takviye gönderme yönünde karar aldı. Bu karar Avrupa’nın insana ve insanlığa verdiği değeri bir kez daha gözler önüne serdi. Avrupa’nın kendi sınırları içerisinde kalıcı çözümler üretmeye çalışmak yerine düzensiz göçmenlerin sınırlarından içeri geçmemesi konusunda çalışma yapması bundan sonra Avrupa ile olan sınırlarımızda daha acı görüntülerle karşılaşacağımızın da göstergesidir. Şu an bu sınırlarda çocuklar tüm dünyanın gözü önünde öldürülmekte, göçmenlerin üzerine gaz bombaları atılmakta ve TOMA’larla su sıkılmaktadır. Kısacası insanlık dışı müdahalelerde bulunulmaktadır.

SADKOM olarak T.B.M.M’nde bulunan milletvekillerimize acil çağrımızdır.

T.B.M.M.’ nin hızlı aksiyon alarak milletvekillerimizin Avrupa’nın diğer ülkelerinde bulunan ve insana değer veren milletvekilleri de davet edilerek Yunanistan ve Bulgaristan sınırlarında yaşanan drama dair Pazarkule sınır kapısının önünde veya Stratejik açıdan önemli bir noktada bir araya gelerek ortak bir basın açıklaması yapması ve dünyanın dikkatini buradaki insanlık dramına çekmeleri yerinde bir aksiyon olacaktır.

Saygılarımızla,

Mustafa Aktaş

Hukuk, Güvenlik ve Dış Politikalar Merkez Kurulu Başkanı

Stratejik Araştırma, Düşünce ve Koordinasyon Derneği